کد خبر:84201 تاریخ انتشار : 1396/7/11-9:50:32
در جلسه تعاملی قرارگاه احمدی روشن با ریاست بیمارستان دامپزشکی ایلام مطرح شد؛
اجرای طرح همیار دامدار و سمینار کشتار غیرمجاز اولویت اول قرارگاه برای کمک به دامداران است/امروز جهاد و مرگ بر آمریکای واقعی، اقتصاد مقاومتی،اشتغال زایی و اصلاح اوضاع داخلی است
مسئولین قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان در راستای همکاری و تعامل هر چه بیشتر با رئیس بیمارستان دامپزشکی ایلام تشکیل جلسه دادند.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/84201
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، مسئولین قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان در راستای همکاری و تعامل هر چه بیشتر با رئیس بیمارستان دامپزشکی ایلام تشکیل جلسه دادند.
 
در این جلسه تعاملی محمدحسن صیادیان رئیس قرارگاه، سید یونس رسولی، معاونت علم و اقتصاد و علی کاکایی معاونت آموزشی قرارگاه احمدی روشن در رابطه با موضوعات مختلف گفتگو کردند.
 
در ابتدا جلسه محمد حسن صیادیان، دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن استان ایلام به تشریح اهداف قرارگاه پرداخت و گفت: این قرارگاه دو سالی است که با رصد مشکلات و پتانسیل های استانی به مطالبه گری از مسئولین استانی پرداخته و درصدد ایجاد اشتغال در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

صیادیان افزود: قرارگاه اهداف کلی را چون گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، آسیب شناسایی، ظرفیت شناسی بومی استان و ریشه یابی مشکلات اقتصادی استان و در نهایت مطالبه گری در جهت بهبود این مشکلات را دنبال میکند.

رشنوادی، رئیس بیمارستان دامپزشکی ایلام با اعلام آمادگی همکاری همه جانبه با قرارگاه گفت:ایجاد تنوع و برگزاری مسابقات مرطبت با حرفه دامپروری  بین دامداران مانند انتخاب اسب برتر ، گاو شیری برتر و .....، ایجاد فضای رقابتی سالم در بازار و جلوگیری از کشتار غیرمجاز برای حمایت از تولیدکنندگان این عرصه را لازم و ضروری دانست     

وی با انتقاد از شیوه مدرن سازی معماری روستاها در گفت: این شیوه معماری روستاییان را ازرسالت اصلی که تولید است دور میکند به عنوان مثال در این معماری اهمیتی به ایجاد جایگاهی برای نگهداری دام در منازل روستایی داده نشده. و به بهانه ارتقا بهداشت انسانی جایگاه دام را حذف نموده اند. که به طبع با حذف منابع با ارزش پروتین شامل شیر و تخم مرغ اثرات سویی را بر کیفیت غذایی خانوار روستایی بر جای گذاشته.  
 
رئیس بیمارستان دامپزشکی ایلام از کاهش تولیدات دامپروری در استان ابراز تاسف کردو گفت: آمار و ارقام درستی در این زمینه ها وجود ندارد.
ایشان با اشاره به از دست رفتن ذخایر ژنتیک دام بخصوص نژادهای بومی به علت آمیخته شدن آنها با نژادهای وارداتی خواستار  حفاظت و حراست از ذخایر ژنتیکی با ارزش دامهای بومی شد.
 
رشنوادی  از آمادگی بیمارستان شبانه روزی دامپزشکی جهت ارایه خدمات جامع و کامل به مرغداران ، دامداران، آبزی پروران و پرورش دهندگان زنبور در سطح استان خبر داد
 
وی به لزوم ایجاد ارتباط بین دانشگاه و بیمارستان تاکید کرد و گفت :الان مقدمات این کار در دست اقدام است
 
صیادیان در ادامه به لزوم تشکیل تیم متخصص برای اصلاح نژاد طیور اشاره کرد و گفت: عدم آگاه سازی دامداران یک ضعف است که باید برطرف بشود
 
کاکایی به مشکلات محصولات GMO اشاره کرد و گفت: طرح همیار دامدار یک پیشنهاد و ایده خوب برای کمک به دامداران است.
 
رسولی ضمن انتقاد از سیستم غیرشفاف و دلالی کنونی گفت: وقتی که یک دلال توانایی محاسبه مساحت یک مستطیل را ندارد لذا در یک سیستم دانایی محور حرفی برای گفتن ندارد و خودکار حذف می شود در نتیجه طالب این بی نظمی است.
 
وی به ایده استفاده از ژئوپولتیک استان برای اشتغال زایی اشاره کرد و آن را به صورت مشروح توضیح داد.
 
رشنوادی ضمن تایید این ایده گفت: این ایده خوبی است ولی اجرای آن سخت است.زیرا هم اکنون بسیاری از واحدهای دامی بدلیل مدیریت غیر اصولی بازدهی مطلوب را  ندارند.

رئیس بیمارستان دامپزشکی ایلام گفت: کارهای نو و اصلاحی همیشه با مقاومت های مختلفی مواجه می شود که باید خودتان را با مخالفت ها و هجمه های عظیم آماده کنید.
 
در ادامه رسولی ضمن تایید سخنان دکتر رشنوادی گفت: مبنای کار ما قانون، شرع و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و حتما با قدرت تمام در مسیر اصلاح حرکت می کنیم و هیچ گونه توجه و اعتنایی به این مخالفت ها و جوسازی ها نخواهیم کرد.
 
صیادیان روش کار قرارگاه براساس گفتمان سازی، مطالبه گری و سپس ورود در صحنه اجرایی خواند و گفت: اجرای طرح همیار دامدار و سمینار کشتار غیرمجاز و پیگیری آن اولویت اول قرارگاه در موضوعات مطرح شده است.
 
در پایان این جلسه دکتر رشنوادی با بیان اینکه آماده هرگونه همکاری با قرارگاه است، گفت: امروز جهاد و مرگ بر آمریکای واقعی، اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و اصلاح اوضاع داخلی است و این بزرگترین جهاد در عرصه تولید داخلی و خوداتکایی است.

 
photo_2017-10-02_22-21-58.jpg
photo_2017-10-02_23-18-57.jpg
photo_2017-10-02_22-22-03.jpg
 
انتهای پیام/ی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: