کد خبر:97560 تاریخ انتشار : 1397/2/26-8:39:29
مسئول تربیت و آموزش بسیج دانشجویی استان ایلام؛
آزمون ورودی طرح ولایت کشوری وخط امام استانی با حضوربیش از100نفر از دانشجویان بسیجی درایلام برگزار شد
مسئول تربیت و آموزش بسیج دانشجویی ایلام گفت: آزمون ورودی دوره طرح ولایت کشوری و خط امام(ره) استانی ایلام با حضور بیش از 100 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های ایلام ظهر دیروز در نمازخانه دانشگاه آزاد ایلام برگزارشد.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/97560


 

 "سیده هاجر حسینی"، مسئول تربیت و آموزش ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ایلام، گفت: آزمون ورودی دوره ی خط امام(ره) استانی ظهر دیروز مورخ 25اردیبهشت 97 در محل نمازخانه دانشگاه آزاد ایلام برگزار شد.


وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص دوره های آموزشی مبانی اندیشه اسلامی گفت: تفکر فلسفی اسلام و فهم درست از مبانی اسلامی کاری می‌کند که انسان در هر لحظه از لحظات احساس می‌کند که در کجای راه و به سمت کدام هدف حرکت می‌کند، قدرت تحلیل برای حوادث پیدا می‌کند و وظیفه خودش را  در هر شرایطی تشخیص می‌دهد

حسینی افزود: سهمیه حضور دانشجویان بسیجی در دوره خط امام(ره) استانی 95 استان ایلام 100 نفر است که 30 درصد سهمیه ابلاغی در قالب دوره خط امام دانشگاهی در آبان ماه و مابقی سهمیه در قالب خط امام(ره) استانی توسط  بسیج دانشجویی دانشگاه استان در یکی از دانشگاه های مرکز استان برگزار می گردد.

وی با اشاره به اینکه استقبال دانشجویان خواهر بیشتر از برادران بسیجی بوده است، گفت: پس از قبولی در آزمون کتبی دوره خط امام(ره) استانی از داوطلبانی که آزمون را با موفقیت گذرانده باشند، از اوایل خرداد به مدت دو هفته مصاحبه حضوری به عمل خواهد آمد. و پس از تکمیل مدارک به سازمان بسیج دانشجویی معرفی می گردند.

حسینی ادامه داد: مصاحبه داوطلبین خواهر توسط مصاحبه کننده خواهر، و برادران توسط مصاحبه کننده برادر که دوره آموزش مصاحبه گری را گذرانده باشند، انجام می پذیرد.

 مسئول تربیت و آموزش بسیج دانشجویی ایلام گفت: این طرح از بزرگترین طرح های آموزشی در بسیج دانشجویی می باشد که با تربیت نیروهای هم طراز انقلاب، دانشجویان را با مبانی اندیشه اسلامی آشنا می کند. همانطور که مقام معظم رهبری تاکید دارند؛ این طرح‌ها آن‌ قدر مفید و خوب و سازنده است که هر چه درباره آن سرمایه‌گذاری بشود زیاد نیست


وی افزود: ناحیه دانشجویی ایلام در نظر دارد این دوره را به مدت ده شبانه روز با برنامه های متنوع فرهنگی، آموزشی، مهارتی بصیرتی در یکی از دانشگاه های مرکز استان به صورت همزمان خواهران و برادران در تابستان سال جاری برگزار کند و تلاش می شود که از اساتید مجرب موسسه آموزشی پژوهشی  حضرت امام خمینی(ره) برای تدریس در دوره خط امام (ره) استانی استفاده شود.


حسینی اذعان داشت: در پایان دوره از دانش پژوهانی که حائز نمرات بالاتری باشند و توانایی انتقال مطالب رابه دانشجویان داشته باشند  برای سرگروهی حلقات دانشجویی و همچنین برای شرکت در دوره طرح ولایت کشوری سال بعد انتخاب می شوند.


وی گفت: پس از پایان دوره های آموزشی طرح ولایت کشوری، خط امام استانی(ره) و دوره اسلام ناب از افراد توانمند که این دوره ها را با موفقیت گذرانده اند در تکمیل شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه  ها استفاده می شود.


انتهای پیام/ی

۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۲۲۴۷.jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۲۲۴۹-(1).jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۲۳۱۸.jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۴۰۲۸.jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۳۰۴۵.jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۳۱۵۳.jpg۲۰۱۸۰۵۱۵_۱۲۳۲۰۶.jpgPicsArt_05-16-09-58-14.jpg


انتهای پیام/ی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: