کد خبر:84570 تاریخ انتشار : 1396/7/18-10:40:37
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان خبر داد؛
استقرار بیمارستان صحرایی،74 آمبولانس، 212نفر فوریت پزشکی در مرز مهران و رصد بهداشت موکب ها در ایام اربعین
صادقی فر گفت: علاوه بر تجهیز بیمارستان های استان در ایام اربعین، استقرار 74 آمبولانس، 212 نفر نیروی فوریت پزشکی، اورژانس های زمینی و هوایی در مرز مهران، رصد بهداشت موکب ها بخصوص نحوه پخت و توزیع مواد غذایی، اسکان 80 نفر خدماتی برای فعالیت های مذکور، فرهنگ سلامت که توسط تیم پرستاری و پیراپزشکی انجام می شود، فعالیت های فرهنگی و مستندسازی از فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در ایام اربعین است.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/84570
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، دکتر صادقی فر، معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در نشست استانی ستاد اربعین دانشگاهیان با بیان اینکه میزبانی و خدمات ارائه شده به زائران در سالیان گذشته از سوی استان قابل توجه بوده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی در ایام اربعین علاوه بر فعالیت تخصصی در حیطه بهداشت مواد غذایی و درمان و فعالیت های اورژانسی، به زائران سیدالشهدا(ع) خدمات فرهنگی و تغذیه نیز ارائه خواهد داد.

صادقی فر افزود: اورژانس های زمینی و هوایی، در موکب های اربعین در میدان قرآن و مرز مهران اسقرار می شوند و علاوه بر تجهیز بیمارستان های استان از جمله بیمارستان امام حسین(ع) مهران،دهلران، ملکشاهی ، سرابله و ایوان، بیمارستان صحرایی با صرف هزینه 20 میلیارد ریالی در مرز مهران مستقر و آماده خدمات بهداشتی و درمانی به زائران حسینی است.

وی گفت: استقرار 74 آمبولانس ، 212 نفر نیروی فوریت پزشکی، اورژانس های زمینی و هوایی، رصد بهداشت موکب ها بخصوص نحوه پخت و توزیع مواد غذایی، اسکان 80 نفر خدماتی برای فعالیت های مذکور، فرهنگ سلامت که توسط تیم پرستاری و پیراپزشکی انجام می شود،از فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در ایام اربعین است.

دکتر صادقی فر گفت: بیمارستان های استان در این ایام خدمات بهداشتی و اورژانسی رایگان به زوار اربعین ارائه خواهد داد.
 
صادقی فر با اشاره به فعالیت های فرهنگی این دانشگاه به زائران، گفت: کانون فیلم و عکس آماده مستندسازی از ایام اربعین هستند.

انتهای پیام/ی
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: