کد خبر:87984 تاریخ انتشار : 1396/8/27-10:53:55
دبیر دوره راوی پروی بسیج دانشجویی استان ایلام؛
برگزاری اولین دوره تربیت راویان دانشجو"شهیدکاظمی"در اردوگاه سیدالشهدا ایلام/حرکت راهیان نور یک فناوریست که نیاز به متخصص دارد
نادری گفت: این دوره در سه مرحله و در سه محور عملیاتی استان ایلام،جنوب کشور، کردستان و کرمانشاه آموزش های لازم تئوری و عملی بصورت تخصصی و با حضور راویان برجسته استانی و کشوری برگزار می شود و سپس بصورت میدانی با همراهی همان اساتید وارد مناطق میشوندو آنچه که در کلاس ها شنیده اند را به عینه تجربه میکنند.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/87984
محمد جواد نادری، دبیر دوره راوی پروی بسیج دانشجویی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با تسلیت ایام جانگداز پایان صفر و ابراز همدردی با بازماندگان این حاده غم انگیز گفت:دوره آموزشی تربیت راویان دانشجو که به نام شهید والا مقام، محمدرضا کاظمی نام گذاری شده در نظر دارد که نیروهای متخصص جهت  روایتگری در مناطق عملیاتی تربیت و آموزش دهد.
 
نادری افزود: این متخصصان در واقع نسل جدیدی از راویانی هستند که در عرصه راهیان نور وارد میشوند و اطلاعات خودشان را بعنوان یک راوی و راهنما با دانشجویان زائر سرزمین های نور به اشتراک میگذارنند.
 
این فعال فرهنگی گفت: واژه متخصص واژه صحیحی است چرا که به فرموده مقام معظم رهبری حرکت راهیان نور یک فناوری است و مسلما این فناوری نیاز به متخصص دارد.
 
دبیر دوره راوی پروی بسیج دانشجویی استان ایلام تصریح کرد: شاید راویان دانشجویی که خروجی این طرح خواهند بود به اندازه کسی که جنگ را درک و لمس کرده و در میدان های نبرد حق علیه باطل حضور داشته نتواند حال و هوای آن زمان را منتقل کنند ولی اثر گذاریش کمتر از رزمندگان دفاعمقدس هم نخواهند بود .
 
نادری اضافه کرد: دانشجویان روای با مطالعه دقیق کتب دفاع مقدس از طریق نوشتاری _مکتوب و شنیداری و دیداری با حضور در کلاس های تخصصی و گرفتن تجربه ها مطالب سماعی که در کتب بعضا نوشته نشده از کسانی که خودشان آن روز ها را دیدند و چشیده اند پرورش میابند.
 
وی با بیان اینکه این راویان از جنس دانشجویان و  هم نسل شان هستند قطعا تاثیر گذاری بهتری بر آنان خواهند داشت، افزود: ارتباط گیری راویان دانشجو بیشتر از راوی که از نسل گذشته است خواهد بود و این حضور در میان دانشجویان میتواند خیلی موثر تر باشد.
 
 دبیر دوره راوی پروی بسیج دانشجویی استان ایلام  گفت: مرحله اول دوره آموزشی تربیت راویان دانشجو "شهید محمد رضا کاظمی "در ایلام برگزار خواهد شد و به شناسایی محور های عملیاتی استان ایلام می پردازد.

وی به سر فصل های آموزشی و فرهنگی دوره مذکور پرداخت و گفت:سرفصل های کلاس های آموزشی شامل؛ سیاسی و اعتقادی، تاریخ اسلام (با تکیه بر اثبات و نقش ولایت پذیری از صدر اسلام تا کنون)، انقلاب اسلامی قبل از 57(جریان شناسی احزاب ، نهضت ها، گروها  و توده ها )،انقلاب اسلامی بعد از 57( ایران بین انقلاب تا جنگ تحمیلی)،جنگ در ایران( علل پیدایش و جریان شناسی قطعنامه) است.
 
نادری افزود: مباحث تخصصی روایتگری نیز به فن سخنوری و سخنرانی، باید ها و نباید ها و تکنیک های روایتگری،جنگ در ایلام(عملیات محرم/شرهانی)، جنگ در ایلام (عملیات کربلای1/قلاویزان و مهران)،جنگ درایلام (عملیات عاشورا و ضربت ذوالفقار /آزادسازی میمک)می پردازد.
 
وی با بیان اینکه زمان برگزاری دوره 8آذر ماه و به مدت سه شبانه روز در اردوگاه سیدالشهدا است، گفت: برادران و خواهران دانشجو متقاضی شرکت در دوره با مراجعه به کانال revayatgariilam@ و ارسال نام و نام خانوادگی، شماره تماس و نام دانشگاه به ادمین های خواهر و برادر کانال در دوره ثبت نام اولیه انجام میدهند و سپس با فراخواندنشان به مصاحبه حضوری تعداد تقریبا 20 نفر برادر و 20 نفر خواهر از میان متقاضیان ثبت نام انتخاب و وارد دوره میشوند .

این راوی دانشجو اضافه کرد: نگاه دوره این است که به ازای هر دانشگاه تعدادی از خواهران و برادران به عنوان راویان دانشجو آموزش داده شود و  در اردوهای راهیان نور از آن ها استفاده شود.
 
وی افزود: تا کنون قریب به 70 نفر از برادران و خواهران متقاضی از دانشگاه های شهرستان ایلام و همچنین شهرستان های دهلران و ایوان در این دوره ثبت نام کرده اند و کار مصاحبه حضوری آن ها در حال انجام است .
 
نادری گفت: این دوره در سه مرحله و در واقع سه محور مهم عملیاتی یعنی ابتدا استان ایلام سپس محورهای عملیاتی جنوبی کشور و پس از آن کردستان و کرمانشاه آموزش های لازم تئوری و عملی بصورت تخصصی و با حضور اساتید و راویان برجسته استانی و کشوری را می گذرانند و سپس بصورت میدانی و عملیاتی با همراهی همان اساتید وارد مناطق عملیاتی میشوند و آنچه که در کلاس ها شنیده اند را به عینه میبینند و تجربه میکنند این روال کار در سه مرحله است.
 
دبیر دوره راوی پروی بسیج دانشجویی استان ایلام اضافه کرد: کلاس های مرحله اول در روزهای 8 و 9 و  10 آذرماه چهارشنبه ، پنجشنبه  و جمعه در اردوگاه سیدالشهدا سپاه حضرت امیرالمومنین خواهد بود.
 
وی گفت:در پایان دوره از شرکت کنندگان از محتوای کلاس ها امتحان کتبی به عمل خواهد آمد و گواهی شرکت در دوره اعطا میشود این دوره ها پیوسته است و کسانی که در مرحله اول حضور و امتیاز لازم را کسب کنند میتوانند در مراحل بعدی شرکت کنند.
 
نادری گفت: مهلت ثبت نام تا 28  آبان ماه درنظر گرفته شده بود که به علت تقاضاهای متعدد علاقه مندان تا 30 آبان تمدید میشود.نام و نام خانوادگی ،شماره تماس و نام دانشگاه خود را به ادمین های کانال روایتگری ایلام به نشانی؛@revayatgariilaارسال و یا با شماره های؛ برادران 09189198033خواهران                   09366747645تماس بگیرند.
 
 
انتهای پیام/ی
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: