کد خبر:87889 تاریخ انتشار : 1396/8/25-11:42:3
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام؛
بیمارستان های ایلام آمادگی پذیرش مصدومان زلزله کرمانشاه را دارند
دلپیشه گفت:تا کنون 24 دستگاه آمبولانس به همراه 70 نیروی فوریت های پزشکی این استان و همچنین 2 کامیون دارو، ملزومات پزشکی و شیرخشک به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شده است
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/87889
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، دکتر "علی دل پیشه"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای اعزام تیم تخصصی پزشکی به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعلام آمادگی شده است که در صورت نیاز به منطقه اعزام خواهد شد.

وی یادآور شد: تا کنون 24 دستگاه آمبولانس به همراه 70 نیروی فوریت های پزشکی این استان و همچنین 2 کامیون دارو، ملزومات پزشکی و شیرخشک به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شده است. 


رئیس دانشگاه علوم پزشکی  با اشاره به اعزام 2 گروه 50 نفره دانشجویی به کرمانشاه ایلام گفت: محموله دارویی و ملزومات مصرفی پزشکی شامل انواع سرم، آنژیوکت، گاز، باند، ول باند، نخ های بخیه، بتادین و چسب و داروهای بیمارستانی مانند آدرنالین و پتاسیم کلراید است که به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شده است.

دکتر دل پیشه افزود: همچنین از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام سه هزار قوطی شیرخشک جهت توزیع در بین خانواده‌های زلزله‌زده به معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تحویل شده است.

وی یادآور شد: 2 گروه 50 نفره دانشجویان پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی به زلزله زدگان کرمانشاه اعزام شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از زمان وقوع زلزله در یکشنبه شب گذشته تا صبح امروز چهارشنبه 24 آبان، 940 مصدوم به بیمارستان ها و مراکز درمانی بهداشتی استان مراجعه کرده و مداوا شده اند.

دکتر دل پیشه اظهار کرد: بیشتر این مصدومان به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند و تنها هشت نفر بدلیل نیاز به درمان های تخصصی تر در بیمارستان ها بستری شده اند.

وی شایعات مربوط به تخریب بخش هایی از بیمارستان های این استان را تکذیب کرد و یادآور شد: اخباری که در این خصوص در فضای مجازی منتشر شده است به هیچ وجه صحت ندارد.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: