کد خبر:96651 تاریخ انتشار : 1396/12/24-10:21:54
مسئول بسیج دانشجویی پردیس امام صادق(ع)ایلام خبر داد؛
حضور40 نفر از دانشجومعلمان جهادگر در اردو نوروزی ده روزه در هلیلان/خودسازی و محرومیت زدایی ماحصل اردوهای جهادی
احمدیان گفت: 40 نفر از دانشجومعلمان جهادگر ایلامی در اردو جهادی فرهنگی به مدت ده روز در ایام نوروز به مردم و دانش آموزان بخش محروم هلیلان خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه می دهند.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/96651
"حدیث احمدیان"، مسئول بسیج دانشجویی پردیس امام صادق(ع) ایلام در گفتگو با خبرنگا سازمان بسیج دانشجویی از ایلام گفت: به منظور عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی و لبیک به فرامین رهبری 40 نفر از دانشجویان خواهر جهادگر به مدت ده روز در ایام نوروز فعالیت های آموزشی، فرهنگی و کارآفرینی به مردم و دانش آموزان محروم بخش هلیلان خدمت رسانی می کنند.
 
وی گفت: همان‌طور که برترین جهاد‌ها جهاد اکبر در معرکه نفس است. این گذر از خود و  رسیدن به خدا بزرگ‌ترین و مقدس‌ترین غنیمتی است که از این سفر معنوی برای آدمی می‌ماند.
 
احمدیان افزود: اردو های جهادی  بستری برای تمرین خودسازی و رسیدن به خودباوری در دانشجویان است که بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کرده و به دنبال پرورش آنها باشند.
 
 
مسئول بسیج دانشجویی پردیس امام صادق(ع)ایلام با بیان اینکه رسالت آتش به اختیار بودن بر عهده جوانان انقلابی است، گفت: این دانشجویان باید به توسعه فرهنگ در مناطق دور افتاده روستایی بپردازند و روحیه امید و نشاط را در بین محرومان پرورش دهند.
 
این فعال فرهنگی در ادامه اذعان داشت: در طی این سفر، علاوه بر همدلی و تمرین کارگروهی و روحیه همکاری با یکدیگر در دانشجویان زنده می شود  در توسعه فرهنگ محرومیت زدایی در بین جوانان و ایجاد روحیه سازندگی در منطقه را سبب می شود.

این جهادگر بسیجی گفت: در اردوی جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اعتقادی، معیشتی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه در آن ابعاد، می کوشند که خود را ساخته و رضوان الهی را کسب کنند.

احمدیان افزود: محور فعالیت های این اردو  فرهنگی آموزشی؛ آموزش دروس مقطع ابتدایی، قرآن و احکام، نقاشی و کاردستی،خیاطی و قالی بافی است.

وی گفت: در اولین روزهای این اردو معنوی جهادگران گروه جهادی شهیده ربابه کمالی با خانواده شهید حمد الله کلبعلی دیدار کردند و قرار است اولین سه شنبه مهدوی در این روستا برگزار شود.

تصاویر تکمیلی

2.jpg41.jpg5.jpg6.jpg11.jpg14.jpg18.jpg19.jpg23.jpg24.jpg25-(1).jpg30.jpg34.jpg31.jpg32.jpg33.jpg34-(1).jpg35.jpg38.jpg39.jpg37.jpg29.jpg27.jpg28.jpg25.jpg20.jpg15-(1).jpg12.jpg9.jpg10.jpg

انتهای پیام/ی
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: