کد خبر:91834 تاریخ انتشار : 1396/10/6-9:3:19
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛
حماسه 9دی عبرت ابدی برای خائنین و دشمنان نظام شد/این حماسه‌ای عاشورایی پاسخی دندان‌شکن به بدخواهان انقلاب اسلامی داد
علیپور با بیان اینکه حماسه‌ای عاشورایی 9دی که پاسخی دندان‌شکن به بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی داد، گفت: تلاش برخی برای نادیده گرفتن این روز عظیم نادیده گرفتن انقلاب مستضعفان است،این روز در دفاع از همین انقلاب شکل گرفت و در تاریخ باقی ماند.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/91834
محمود علیپور، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار این سایت ضمن بزرگداشت حماسه عظیم 9 دی اظهار داشت: وقتی در داخل محیط فتنه، کسانی با زبانشان صریحاً اسلام و شعارهای نظام جمهوری اسلامی را نفی میکنند، با عملشان هم جمهوریت یک انتخابات را زیر سؤال میبرند، وقتی این پدیده در جامعه ظاهر شد، انتظار از خواص این است که مرزشان را مشخص کنند، موضعشان را مشخص کنند.
 
وی افزود: دشمنان نظام با هم دستی نوکران در آستین بزرگ شده ی انقلاب با نقشه ای از پیش تعیین شده و هدفمند در ابتداء امر به دنبال تضعیف و تخریب هدف های انقلاب بر آمدند و بر آن پا فشاری نمودند آنان با تصور خام اینکه مردم ایمانشان ضعیف گشته و از انقلاب و حکومت آن نا امید شده اند دست به هر کاری زدند و گمان بردند که اکثریت این مردم هم پای آنان خواهند شد.

علیپور گفت: انتخابات سال 88 یکی از حماسه‌سازترین انتخابات نظام اسلامی بود که با حضور گسترده و شورانگیز مردم، می‌توانست تبدیل به یک نماد و الگوی موفق از دموکراسی اسلامی، در جهان سرمایه‌داری شود تا جایی که باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت ایالات‌متحده با حضور در برابر دوربین‌ها از تغییر موضع در قبال نظام جمهوری اسلامی سخن به میان آورد. آنچه کارشناسان، اعتراف غیرمستقیم امریکا به مقبولیت نظام در نزد مردم، می‌دانستند؛ اما فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری باعث شد تا این حماسه بزرگ به یک برهه تاریک و به تعبیر مقام معظم رهبری به وهله‌ای غبارآلود در تاریخ انقلاب تبدیل شود.

وی درادامه گفت: دشمنان دنبال بهانه ای برای اجرای نقشه شان می گشتند که بهترین گزینه پیشروی آنها انتخابات ریاست جمهوری 88 بود. آنان با هدف چه پیروزی و چه شکست برای بر اندازی نظام وارد عرصه انتخابات شدند. شاید عناصر شناخته شده در انتخابات مهره های شاخه های اصلی این فتنه نبوده اند ولی به گونه ای آنان را در عرصه قرار دادند که مهره ی اصلی صفحه پازل فتنه گران شدند.
 
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام اذعان داشت: فتنه گران گمان کردند در بررسی 30 ساله خود مردم ایران را شناخته اند، اما با حرکاتی که به دنبال جمع کردن نیرو دور خود انجام داند. باعث ایجاد بصیرت در مردم شده و همان قدر نیرو های حامی خود را از دست دادند و باز هم متوجه گمراهی خود نشدند و با اهانت ها ی مکرر به مقدسات همان مردمی که آنان ادعای حمایت از آنها را داشته باعث نابودی خودشان و نقشه پلیدشان گردید.
 
وی با تاکید بر اینکه خسارت ناشی از لجاجت سران فتنه و خواص بی بصیرت داخلی ضربه ای به مردم و کشور زد که هزینه آن شاید بیشتر از معاهدات ننگین گلستان و ترکمنچای نباشد اما کمتر از آن نیست، گفت: بنابر یکی از گزارشهای موجود خسارات مادی وارده توسط فتنه به کشورمان بیش از ۳۲۴ هزار میلیارد تومان بوده است! عددی که می توانست بیش از دو میلیون و صد و شصت‌وسه هزار فرصت شغلی جدید در کشور فراهم نماید.
 
علیپور با اشاره به ناکامی دشمن در فتنه 88 و خسارت های داخلی که به کشور وارد شد ، گفت: پس از آن کشور های غربی با تشدید تحریم های خود علیه ایران سعی داشتند وضعیت داخلی کشور را ملتهب کنند و اوج این تحریم ها در سال 90 اتفاق افتاد.
 
وی افزود: مردم در 9 دی سال 88 نشان دادند که در برخورد با جنگ نرم دشمن کوتاه نیامدند و در مقابله با هتاکان عاشورای حسینی وارد میدان مبارزه عملی شدند.

علیپور یادآور شد: 8 سالی از فتنه ۸۸ گذشته و چند ده پرونده شکایت مردم عادی، کسبه، فعالین سیاسی و دانشجویان از سران داخلی فتنه در قوه قضائیه خاک می‌خورد. در این مسیر حتی قیام مردمی 9 دی و مطالبه محاکمه موسوی و کروبی نیز نتوانسته گرد و خاک پرونده را بزداید و آن را به جریان بیندازد.

وی افزود: دشمنان این انقلاب برای اینکه مردم ایران و تعصبات ملی و مذهبی آنان را به خوبی نمی شناختند وارد عرصه براندازی نظام شدند و چون مردم این سرزمین ایمان به خدایشان در تمام تاریخ مثال زدنی بود با عنایت حضرت حق بصیرتشان روز به روز بیشتر شد و حضورشان در عرصه حمایت از ولایت و هدف های انقلاب در جامعه گسترش یافت تا اینکه واقعه اسفناک اهانت به عاشورای حسینی پیش آمد که به گمان دشمنان مرحله ای از فتنه گریشان بود ، آنان ندانسته کفن جریان فتنه گری شان را خودشان به دست مردم دادند.

علیپور در ادامه گفت: مردمی که در آن روز ها به بصیرت کافی رسیده بودند دنبال جرقه ای برای حضور میلیونی می گشتند که آن جرقه توسط خود فتنه گران به دست این ملت داده شد و حماسه بزرگ و بی نظیر 9 دی 88 در تاریخ برای همیشه  ماندگار وهمچنین عبرت ابدی خائنین و دشمنان نظام گردید.

علیپور گفت: نه دی حماسه‌ای عاشورایی و برگرفته از حیات مهدوی است که پاسخی دندان‌شکن به بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی داد. تلاش برخی برای نادیده گرفتن این روز عظیم نادیده گرفتن انقلاب مستضعفان است، چراکه این روز در دفاع از همین انقلاب شکل گرفت و در تاریخ باقی ماند. خداوند منان را شکر گذاریم که در سختی‌ها و مشکلات گره‌گشا و یاری‌دهنده ملت سلحشور ایران و همه مظلومان عالم است.

وی تاکید کرد: کسانی که علم‌دار رفع حصر شده‌اند بدانند وقاحت اخلال گران و سکوت معنادار رهبران آن‌ها در وقایع عاشورای سال 88 از یادها نمی‌رود. عاشورای حسینی که با صدای شادی و هلهله و ضرب و شتم عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین «ع» همراه بود، ثابت کرد که این جماعت حجتی ثابت و منطقی استوار برای اعمال خود ندارند.

علیپور افزود: اگرچه اکنون هشت سال از آن وقایع می‌گذرد اما آنچه موجب شد یوم‌الله نهم دی تبدیل به یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامی شود، حماسه مردمی بزرگی بود که به وقوع پیوست.

وی گفت: آیا زمان آن فرا نرسیده است تا سران فتنه که ضربه های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به نظام جمهوری اسلامی و مردم وارد کرده اند و تاکنون اظهار ندامت نکرده اند محاکمه شوند؟
 انتهای پیام/ی
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: