کد خبر:94251 تاریخ انتشار : 1396/12/10-22:5:50
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام؛
دانشجوی بسیجی مطالبه گر است و هیچ سازمانی از زیر تیغ انتقادش نمیگذرد/برخی باید درس مردانگی پاس کنند
دانشجو و بخصوص بسیج دانشجویی مطالبه گر است و هر جا بداند دستگاهی کارش را به درستی انجام نمیدهد ورود پیدا می کند و هیچ ارگان یا سازمان خاصی از زیر تیغ انتقادش نمیگذرد اما برخی ها باید بدانند که این تشکیلات قایقی نیست که با جهت موج دریا مسیر عوض کند.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/94251
پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام؛ امیدسارائی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام پیرامون جریانات اخیر که علیه امام جمعه ایلام در فضای مجازی منتشر شد، یادداشتی بدین شرح نوشت::

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم ایاک نعبد و ایاک نستعین

در روز های گذشته که فضای رسانه ای کشور را مشاهده میکردیم شاهد مواضع گوناگون ازطرف طیف های مختلف در رابطه با سبک زندگی ائمه جمعه بودیم که ظاهرا این نوع نگاه ها فقط معطوف شده بر زندگی ائمه جمعه.

در حالی که شاهد پشت سر گذاشتن چهارمین سال از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری هستیم و  باید شاهد مطالبه جدی از طرف طیف های مختلف به مسئولین اقتصادی کشور در جهت تحقق این امر مهم باشیم نگاه ها و دغدغه اصلی کشور معطوف شده بر ماشین فلان امام جمعه در یک استان محروم ...
اینکه باید تمام مسئولین کشور خود را همرنگ مردم عادی بدانند شکی در آن نیست و همینطور باید باشد و این امر در مورد ائمه جمعه باید از حساسیت بیشتری برخوردار باشد
شاهد هستیم که با وجود مشکلات و معضلات بسیار بزرگ در کشور، ذهن مردم را به مسائل کم اهمیت و ساده درگیر میکنند‌ و نگاه ها و نوک پیکان انتقاد ها را سمت و سوی این جایگاه در سراسر کشور سوق میدهند و این مسئله مختص یک استان خاص نیست. پروژه ای است که در ماه های گذشته کلید خورده و برخی ها با آگاهی و بدون آگاهی در این پروژه نقش آفرینی میکنند.
خارج از این مسائل میبینیم که در سراسر کشور و فقط براساس شنیده ها برخی ها تحلیل های نادرستی از مسئله دارند و مدام مواضع اشتباه میگیرند
 
دانشجو و بخصوص بسیج دانشجویی مطالبه گر است و هر جا بداند دستگاهی کارش را به درستی انجام نمیدهد ورود پیدا می کند و هیچ ارگان یا سازمان خاصی از زیر تیغ انتقادش نمیگذرد اما برخی ها باید بدانند که این تشکیلات قایقی نیست که با جهت موج دریا مسیر عوض کند و به هر طرف که موج حرکت کند این قایق نیز همراهی نماید، یک موجی ایجاد میشود و همه را با خود میبلعد این دلیل نمیشود و نباید انتظار داشت همه در این موج بلعیده شوند
از وقتی که جلسه با نماینده ولی فقیه در ایلام برگزار شد تا الان که این گزارش را منتشر نموده ایم شاهد انواع و اقسام توهین ها و تهمت ها از طرف افراد زیادی علی الخصوص برادران انقلابی خود بوده ایم.
برخی ها گفته اند محافظه کارید، گفته اند باز هم بسیج دانشجویی را هزینه کرده اند، گفته اند با حضور و سکوت خود مهر تاییدی بر این حرفها زده اند، گفته اند بسیج دانشجویی برمیراث شوم یک شخص خاصی پایدار و پایبند است، و این بند آخرش که گفته اند سنت فاسدی که دانشجویان بسیجی مخلص و معتقد را برای توجیه فساد و بقای کارگزاران کژکارکرد مصرف میکنند
باید به عرض برسانم این صحبت ها فقط ساخته ی ذهن یک سری از افرادی است که به ظاهر ادعای عدالت طلبی می کنند ولی فقط و فقط به دنبال برداشت های سیاسی خودشان هستند
و زمان باید بگذرد تا برخی ها ذهنشان قد بکشد و حتی موضع سکوت اختیار نکنند و زیر پوستی از شخصیت خاصی حمایت ننمایند. باید برخی ها درس مردانگی هم پاس کنند تا بدانند این الفاظ و تهمت ها برازنده ی خودشان است.
در دیداری که قبل از آن جلسه رسمی و صحبت ها، نقد ها و مطالباتی که از طرف دانشجویان به عرض رسید اگر برخی از همین حضرات بودند شاید با بی احترامی محض جواب میدادند و حتی حاضر به جلسه رسمی و بزرگتر با بچه های بسیج دانشجویی نبودند و پاسخگو نباشند.
اما ایشان در کمال آرامش و خوشرویی پذیرفتند و درجمع دانشجویان بسیجی حاضر شدند و پاسخ هایی که از طرف ایشان گفته شد هر چند برخی جاها قانع نشدیم، برخی جاها پذیرفتیم و برخی جاها از بی تقوایی برخی افراد که همیشه بر موج دیگران سواری می کنند تاسف خوردیم.
 
و اما در پایان باید به عرض برسانم جلسه ای که برگزار شد خیلی از حقایق روشن شد حداقل برای ما دانشجویان و کار دانشجویان بسیجی را میپسندم،چرا که عقلانی عمل نمودند و با این قضیه درست برخورد کردند و خودمان جواب خیلی از انتقادها را گرفتیم و به شنیده ها و فضای مجازی اکتفا ننمودیم... بیشتر دلایل و استدلالهای حاج آقا را منطقی یافتیم چرا که برای بیشتر حرفهایی که زدند جواب و سند داشتند و همانند برخی ها که فقط از روی شنیده ها و شایعات تحلیل، موضع گیری و حکم صادر میکنند، نبودند.
حتی با پیشنهاد حاج آقا قرار شد هر ماه یک جلسه ای با دانشجویان ‌داشته باشد، انتقادات و پیشنهادات دانشجویان را گوش کنند و با آغوش باز پذیرای انتقادات و پاسخگو باشند.

والسلام من اتبع الهدی
انتهای پیام/ی
 
 
 
 
 
 
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: