کد خبر:97536 تاریخ انتشار : 1397/2/19-10:23:19
بیانیه اعتراضی دانشجویان انقلابی دانشگاه ایلام درباره ابتذال فرهنگی برخی غرفه های جشنواره حرکت؛
رقص، پایکوبی،اختلاط و برنامه های غیرعلمی برخی غرفه های جشنواره حرکت دانشگاه موجب ابتذال فرهنگی است
جشنواره حرکت که جشنواره ایست برای(شکوفایی استعدادهای شگرف جوان خلاق و اندیشمند ایرانی)با تاکید بر(هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن های علمی دانشجویی) در حالی در دانشگاه ایلام برگزار می شود. که رقص، پایکوبی، اختلاط و برنامه های غیر علمی برخی غرفه های علمی و سمت و سوی کلی جشنواره را رنگ و لعاب دیگری بخشیده است.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/97536

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام درباره ی ابتذال فرهنگی بعضی غرفه ها در جشنواره حرکت دانشگاه ایلام بیانیه اعتراضی به شرح زیر صادر کرد:
 
بسم رب الشهدا و الصدیقین

( و اما در دانشگاه نقشه آن است که جوانان را از فرهنگ و ادب و ارزش های خودی منحرف کنند و به سوی شرق یا غرب بکشانند)
وصیت نامه امام خمینی(ره)

دانشگاه که از قرار معلوم محیطی علمی با زمینه ای برای فعلیت های آزاد اندیشانه فکری، فرهنگی و سیاسی می باشد گویا در ایران اسلامی دچار دگرگونی از معنای اصیل خود شده است.
دانشگاه ایلام به عنوان مادر مرکز بسیاری از تحولات و رخدادهای گوناگون علمی، فرهنگی، سیاسی استان می باشد. اما گاها رخدادهای خلاف ارزش های اصیل اسلام و انقلاب فضای مسمومی را به اتمسفر فرهنگی استان القا می کند.
جشنواره حرکت که جشنواره ایست برای( شکوفایی استعدادهای شگرف جوان خلاق و اندیشمند ایرانی)با تاکید بر ( هم افزایی، تکثیر ایده های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن های علمی دانشجویی) در حالی در دانشگاه ایلام برگزار می شود. که رقص، پایکوبی، اختلاط و برنامه های غیر علمی برخی غرفه های علمی و سمت و سوی کلی جشنواره را رنگ و لعاب دیگری بخشیده است.
جای تعجب است که چرا در ساعات اولیه ی افتتاح و با وجود حضور مسئول دانشگاه باید چنین اتفاقی رخ دهد؟
چرا محتوای تمامی غرفه ها و فعالیت های آنان توسط معاونت فرهنگی که برگزار کننده ی این جشنواره است بررسی نشده است که اینگونه شاهد زایل شدن تلاش غرفه های واقعا علمی نباشیم؟
در حالی که باید از دانشجویانی که با تلاش، ارائه و اجرای ایده های خلاق فضای با نشاط علمی برای بازدیدکنندگان غرفه های رشته تحصیلی خود ایجاد می کنند، تجلیل به عمل آید، باید غرفه های مخلل فضای علمی مواجه  ای معقول و قانونی داشت.

دانشجویان انقلابی دانشگاه ایلام ضمن حمایت و مشارکت در محتوای علمی ارائه شده در جشنواره، در راستای لبیک به توصیه ی امام خمینی(ره) " به همه ی نسل های مسلسل توصیه می کنم که برای نجات خود و کشور عزیز و اسلام آدم ساز، دانشگاه ها را از انحراف و غرب و شرق زدگی حفظ و پاسداری کنید"اعتراض خود را به ریاست دانشگاه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اعلام می دارند.
امید است با بالا رفتن نظارت دیگر شاهد همچنین صحنه هایی در دانشگاه نباشیم.

بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام
کانون فرهنگی مذهبی دانشگاه ایلام

انتهای پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: