کد خبر:93935 تاریخ انتشار : 1396/12/1-21:9:48
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایلام2؛
زیارتگاه شهدا احیاکننده فرهنگ شهادت و گفتمان انقلاب اسلامی است/اعزام اولین کاروان راهیان نورایلام به جنوب
کناریوند گفت:وقتی دشمن سیل مردم را از جای جای کشور به سمت مناطق جنگی می بیند در وجودش دلهره درگیر شدن با چنین مردمی می بندد. در حقیقت راهیان نورهمچون رژه جنگی و مایه قدرت نمایی نظام اسلامی در برابر جهان سلطه است.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/93935
"محمد سعید کناریوند"، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایلام 2 در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج دانشجویی از ایلام اظهار داشت: مهمترین هدف اردوهای راهیان نور دانشجویی،انتقال روحیه شجاعت،ایثار و از خودگذشتگی و فداکاری شهدا و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس به دانشجویان است.


کناریوند افزود:هر فکر و هر مکتبی برای آنکه بتواند استمرار داشته باشد نیاز به توجه به آرمان هایش و ترویج  و زنده نگه داشتن آنها دارد، قطعا شهادت در گفتمان انقلاب و اسلام  به عنوان یکی از آرمان های اساسی و مهم مطرح است، لذا باید شهادت به عنوان عامل دعوت کننده و عنصر بقای انقلاب و اسلام معرفی شود.

این فعال دانشجویی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور ضروری است گفت: زیارتگاه شهدا احیاکننده فرهنگ شهادت، مقاومت و به شکل کلی احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی می تواند باشد.

کناریوند خاطر نشان کرد:امروز که در جهان جنگ و ناامنی بیداد می کند، اردوهای راهیان نور می تواند مسبب شکر این نعمت مجهول، یعنی امنیت موجود در نظام جمهوری اسلامی را بجا آورده و از آن پاسداری کند.در کشوری که خود هدف صهیونیسم، استکبار، داعش و غیره است ، بحمدا... امنیت به شکلی مثال زدنی حاکم است و این را ما مرهون خون شهدا و ایثارگری های آن ها هستیم. در حقیقت خون شهدا اطفا کننده آتش ناامنی ها بود و امروز یاد شهدا حافظ امنیت کشور است. همین اردوهای راهیان نور می تواند باعث ترویج این فکر مقدس برای ایجاد امنیت در منطقه بشود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایلام 2 یادآور شد:وقتی دشمن سیل مردم و ملت را از جای جای کشور به سمت مناطق جنگی می بیند در وجودش دلهره درگیر شدن با چنین مردمی می بندد. در حقیقت راهیان نورهمچون رژه جنگی و مایه قدرت نمایی نظام اسلامی در برابر جهان سلطه است.

وی راهیان نور را حافظ امنیت داخلی و منطقه ای دانست و تصریح کرد: وقتی بدخواهان داخلی و یا خارجی، ملت را دارای روحیه شهادت، ضد فساد و ضد نفاق ببیند، قطعاً باعث می شود دشمن در دشمنی خود تغییر جدی بدهد و این یعنی عدم رسیدن دشمن به هدفش، یعنی حفظ امنیت کشور.

این فعال دانشجویی افزود:یادمان های عملیاتی دفاع مقدس روحیه انقلابی را در جوانان بوجود آورده و تقویت می کند، روحیه ای که نیاز امروز ماست، روحیه ای که دیروز در شهدا بود و ما امروز با حضور در محل عروج شهدا آن را از ایشان هدیه می گیریم.

کناریوند با تاکید بر اینکه راهیان نور به عنوان حفظ سند تاریخی و ماندگار هویت ملی کشور ایران است، گفت: اردوی راهیان نور پیوند دهنده نسل جوان با نسل جنگ تحمیلی است نقش انکار ناپذیر حرکات راهیان نور در پیوند نسل جوان با نسل جنگ تحمیلی و آشنایی جوانان با واژه ی عشق و ایثار و از خوگذشتگی، ضرورت استمرار برپایی اردوهای راهیان در ایام مختلف سال است.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت،انقلاب اسلامی را بیمه کرده است به همین خاطر دشمنان اسلام در صدد نابودی این فرهنگ هستند.به همین منظور بسیج دانشجویی این مرکز آموزشی با همکاری دانشگاه 50 نفر از خواهران را به اردو راهیان نور جنوب اعزام می کند.
 
 این فعال دانشجویی گفت: صبح امروز دانشجویان خواهر دانشگاه علمی کاربردی ایلام 2 در قالب یک کاروان خواهر به تعداد50نفر طی سفر سه روزه به اردو راهیان نور جنوب اعزام شدند.

وی ابراز داشت: این دانشجویان، مهمان شهدای گرانقدر مناطق عملیاتی جنوب واقع در ؛ شرهانی،اروند کنار،شلمچه،طلائیه،نهرالخین،فکه، قلاویزان خواهند بود

کناریوند افزود:این دانشجویان پس از تجدید میثاق با شهدای گمنام بهشت رضا(ع) شهر ایلام به مناطق عملیاتی اعزام می شوند.

وی گفت:این اولین کاروان بسیج دانشجویی استان ایلام در اسفندماه است که راهی مناطق عملیاتی جنوب کشور می شوند.
 
انتهای پیام/ی
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: