کد خبر:93197 تاریخ انتشار : 1396/11/14-16:32:3
نماینده دفتر ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛
انقلاب اسلامی برمحور مردم سالاری دینی و براساس دین، رهبری و مردم شکل گرفت/شکرگذاراین انقلاب عظیم مردمی باشیم
حجت الاسلام مالمیر با بیان اینکه امنیت و استقلال و آزادی امروز ما مرهون خون شهیدان است، تصریح کرد: باید همگی شکر گذار این انقلاب عظیم مردمی باشیم که با رشادت های جوانان و رهبری امام راحل به پیروزی رسید
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/93197
حجت الاسلام حسین مالمیر، نماینده دفتر ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار این سایت با تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره(س) و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی زبانزد تمام ملل جهان است امروز متاسفانه عده ای بی خرد داخلی و استکبار جهانی سعی دارند هویت نظام اسلامی را خدشه دار کنند و درصددند جوانان ما را فریب دهند جوانانی که رژیم منحوس پهلوی را ندیده اند، آسیب پذیرترند.

وی افزود: جوانان به دو علت آسیب پذیرترند؛ بخاطر عدم علم و آگاهی چرا که در بحبوحه رژیم فاسد پهلوی زندگی تنکرده اند و دوم اینکه از مشکلات عدیده ای چون بیکاری، ازدواج ، مسکن و ... رنج می برند.

حجت الاسلام مالمیر با اشاره به اینکه قیاس در مذهب تشییع جایز نیست و هیچ حجیتی ندارد، اذعان داشت: ولی در قیاس حکومت شاهنشاهی با حکومت اسلامی این قیاس جایز است. اولین قیاس بین انقلاب اسلامی و حکومت شاهنشاهی این است که قبل از سال 57 شیوه حکوت بر پایه سکولار و لایک اداره می شد و حرف اول و آخر را شخص شاه می زد،کسی جرات حرف زدن نداشت، حالیکه در جمهوری اسلامی ساختار حکومت از صفر تاصد مستقل و مردمی است.و از انتخابات شورای شهر و روستا گرفته تا انتخاب باواسطه رهبری مردم دخالت دارند .
 
نماینده دفتر ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام در ادامه افزود: قبل از سال 57 حکومت موروثی چند صد ساله حکمفرما بود که با استبداد و زور همه را قلع و قمع می کردند، وزرا تشریفاتی و بصورت صوری توسط شخص شاه انتخاب می شدند.

حجت الاسلام مالمیر با تاکید بر اینکه حکومت اسلامی بر پایه مردم سالاری و بر اساس دین، مردم و رهبری شکل گرفت، گفت: شیوه ساختار حکومت اسلامی بهترین شیوه حکومت است که بر اساس حکومت الله اجرا می شود و در هیچ مللی اینچنین نبوده است.

وی اضافه کرد: اداره حکومت پهلوی کودتایی بود، رژیمی که بر اساس حمله نظامی حکومت می کرد، در حالیکه در جمهوری اسلامی حکومت بر اساس دین و اسلام است. ما جهاد ابتدایی نداریم، بلکه موضع ما تدافعی است با زور مردم را در رژیم مستبد پهلوی ساکت می کردند.کسی جرات کوچکترین حرکت را نداشت در مقابل جمهوری اسلامی با انقلابی که بصورت همه جانبه اجتماعی با مولفه های  استقلال، مشروعیت و  مقبولیت حکومت می کند و 99 درصد به این نظام رای دادند که در هیج جای دنیا نظیر نداشت.

 حجت الاسلام مالمیر با بیان اینکه مشروعیت حکومت اسلامی بر مبنای حکومت الهی است و حکم الله در آن جاری است، اذعان داشت: مشروعیت با مقبولیت در حکومت اسلامی عجین شده است در حالیکه نوع حکومت شاهنشاهی دیکتاتوری و با دخالت مستقیم شاه بود.

وی به مقایسه نظام شاهنشاهی با انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: تعداد احزاب در زمان شاه 13 حزب دلی در جمهوری اسلامی 240 حزب در حکومت اسلامی فعال هستند در زمان شاه هیچگونه نفوذ و قدرت بین المللی نداشتیم اما اکنون در زمره یکی از 7 کشور قدرتمند جهان قرار داریم، تعداد دانشجویان در زمان پهلوی 170 هزار نفر ولی در جمهوری اسلامی 4 میلیون دانشجو در دانشگا ها تحصیل می کنند.

حجت الاسلام مالمیر افزود: در زمان پهلوی مباحثی چون انرژی هسته ای، هوافضا، سلول های بنیادی، نانو تکنولوژی و المپیاد علمی اصلا وجود نداشت اما در جمهوری اسلامی جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم و اینها همه از برکات انقلاب اسلامی است.

نماینده دفتر ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام با بیان اینکه امنیت و استقلال و آزادی امروز ما مرهون خون شهیدان است، تصریح کرد: باید همگی شکر گذار این انقلاب عظیم مردمی باشیم که با رشادت های جوانان و رهبری امام راحل به پیروزی رسید.

انتهای پیام/ی
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: