کد خبر:84677 تاریخ انتشار : 1396/7/20-11:46:36
در جلسه تعاملی مسئول بسیج دانشجویی با رئیس دانشکده فنی دختران ایلام مطرح شد؛
هدف بسیج دانشجویی تربیت نیروهای صالح و خدمتگزار برای آینده نظام است/در تعامل با بسیج دانشجویی برنامه های اثرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی اجرا شود
مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام جهت تعامل و همکاری در ماموریت های محوله در دانشگاه ها با دکتر قنبری، رئیس دانشکده فنی دختران دیدار کرد.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/84677
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام جهت تعامل و همکاری در ماموریت های محوله در دانشگاه ها با دکتر قنبری، رئیس دانشکده فنی دختران دیدار کرد.
 
محمود علیپور، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام در این جلسه تعاملی گفت: بسیج یک مسیر مشخص دارد که تمام تشکل ها همان مسیر را ادامه می دهند. بسیج سعی دارد این مسیر را با توجه به منویات رهبری به سوی پیشرفت هدایت نماید.
 
علیپور افزود: هدف بسیج دانشجویی تربیت نیروهای صالح و خدمت گزاری است که آینده مملکت اسلامی در دست آنان خواهد بود.
 
وی در ادامه گفت: رویکرد اجرایی کارهای بسیج دانشجویی بر محور تعامل هر چه بیشتر و کاهش تنش هاست.
 
 
علیپور اظهار داشت: بسیج دانشجویی برنامه های متنوعی از جمله برپایی نمایشگاه های مختلف، برگزاری حلقات صالحین با محوریت مباحث معرفتی و بصیرت افزایی برای دانشجویان بخصوص در فضای خوابگاهبی در نظر دارد که با بهره گیری از کارشناسان متبحر در این حوزه ها به صورت مدون در طول سال  به روشنگری و تبیین مسائل مختلف می پردازرند.
 

وی با بیان اینکه آینده نظام در دست دانشجویان است،گفت: در تربیت نیروهای هم طراز انقلاب باید تمام همت را بکار بگیریم تا خدای نکرده 10 سال آینده خود را سرزنش نکنیم که چرا در تربیت جوانان پاک طینتی که در دسترس ما هستند کوتاهی کرده ایم.
 
 
دکتر قنبری، ریاست دانشکده فنی دختران ایلام گفت: بسیج یک تشکل مردمی فراگیر و عمومی است و متعلق به جناح خاصی نیست. بسیج یک جناح سیاسی نیست بلکه در تمام عرصه ها حرفی برای گفتن دارد.
 
 
قنبری با تاکید بر اینکه ما با بسیج در یک سنگر در حرکتیم گفت: دانشکده در برنامه های اجرایی با بسیج دانشجویی ارتباط تنگاتنگی دارد و بسیج دانشجویی در تمامی فعالیت های فرهنگی و علمی با ما مساعدت و همکاری داشته و این تعامل صمیمانه مایه خوشحالی و مسرت است.
 
وی افزود: برما واجب است تلاش کنیم در محدوده ماموریت های محوله خود موثر، پویا و فعال باشیم و با برنامه های متنوع و اثرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی موثر واقع شویم.
 
 
ریاست دانشکده فنی دختران ایلام افزود: با توجه به آسیب های ماهواره و شبکه های اجتماعی که به راحتی در دسترس جوانان قرار دارد، لازم است با همکاری بسیج دانشجویی به آسیب شناسی عمیق در این حوزه پرداخته و با برگزاری سلسله نشست های تخصصی با حضور اساتید برجسته و توانمند، بهره گیری از روان شناسان خبره در این حوزه ها قبل از اینکه خطری دانشجویان را تهدید کند چاره ای اندیشید.
 
 
وی گفت: خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ها نیاز اساسی به برپایی نشست هایی تخصصی در حوزه های مختلف تربیتی و بخصوص آسیب های احتماعی دارد و این حساس ترین بستری است که با همکاری بسیج می توان دانشجویان را در مسیر درست و منطقی رهنون کرد.
 
ریاست دانشکده فنی دختران ایلام با تاکید بر اینکه خوابگاه های دانشجویی مرکز آسیب های اجتماعی است، افزود؛ دانشجویان که از محیط خانواده جدا می شوند و وارد فضاهای خوابگاهی می شوند آسیب پذیرتر هستند و امید است با همکاری بسیج دانشجویی در زمینه بسط معرفت و بصیرت فضای مناسب تربیتی و معنوی در خوابگاه ها و دانشگاه ها ایجاد نمود.
 
قنبری گفت: خیلی از جوانان ما در مسائل اعتقادی به پوچی رسیده اند و مسائل حجاب و عفاف برای آنها معنایی ندارد و این مهم می طلبد در حوزه های آسیب پذیر برای دانشجویان برنامه های اجرایی مثمر ثمر و مدونی در نظر گرفته شود.
 
photo_2017-10-12_01-49-32.jpg
photo_2017-10-12_01-49-44.jpg
photo_2017-10-12_01-49-47.jpg
photo_2017-10-12_01-49-36.jpg
photo_2017-10-12_01-49-51.jpg
 
انتهای پیام/ی
 
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: