کد خبر:96994 تاریخ انتشار : 1397/1/21-12:47:40
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام؛
وحدت وهمدلی تمام اقشارجامعه زمینه سازتحقق اهداف عالی نظام/نشست شورای استانی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ایلام برگزار شد
نشست شورای استانی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان در دانشگاه ایلام برگزار شد.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/96994 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، نشست شورای استانی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و هیأت رئیسه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان، با حضور حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه و دکتر غیاثی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و دانشگاه ایلام، عصر روز سه شنبه 97/1/21 در محل سالن فرزانگان برگزار شد.
 
   در این نشست، ابتدا دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه ایلام، با تبریک سال نو و خیر مقدم به نماینده ولی فقیه در استان و میهمانان حاضر در این نشست، تأکید کرد: متأسفانه در کشور ما رقیب سازی های مختلف صورت می گیرد، که این امر منشأ اختلاف و تضاد گردیده  و باعت هدر رفتن فرصت ها و خسارت به کشور می گردد، اما اینجانب با کمال افتخاراعلام می کنم، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان به همراه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، با پذیرش اینکه هر کدام ماموریت کاری متفاوتی دارند، اختلاف و رقابت را کنار گذاشتیم و با حسن تفاهم و تعامل، به برادری رسیدیم و نمود آن در  اجرای برنامه ها و نشست های مشترکی است، که برگزار می شود و این امر تجربه ارزشمند و نوید بخشی است، که بر خود لازم می دانم از تدابیر و همراهی دکتر غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان تقدیر نمایم.
 
 
 
    رئیس دانشگاه، افزود: معضلات و مشکلات کشور با اختلاف و تضاد حل نمی شود، بلکه برای حل آنان کشور نیازمند همراهی و همدلی همگان در قالب سلیقه ها و نظرات متفاوت هستیم، تا از تمام ظرفیت موجود برای پیشبرد اهداف طراحی شده استفاده نمایئم.
 
  دکتر علی اکبری، تصریح کرد: راهکار نهاد علم برای توسعه استان ،استفاده از تمام ظرفیت های موجود  و همراهی همگان است، که در صورت تحقق این امر، می توان مشکلات و چالش های موجود را پایان داد.
 
  در ادامه این نشست، حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و فضای حاکم بر آن، به اهمیت و جایگاه ماه رجب در روایات پرداخت و تأکید کرد حوزویان و دانشگاهیان برای نیل به مقامات معنوی، که زمینه ساز پیشرفت های علمی است، باید از برکات و فیوضات سه ماه رجب، شعبان و رمضان نهایت استفاده را ببرند و در کنار پژوهش و کار اداری به خودسازی هم بپردازند.
 
 
  نماینده ولی فقیه در استان، تأکید کرد: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی تأکید ویژه ای بر وحدت و همدلی تمام اقشار جامعه و بخصوص در حوزه مدیریت داشته اند، تا اهداف عالی نظام محقق گردد و خواسته های مردم تأمین گردد.
 
   حجت الاسلام لطفی، افزود: وحدت و همدلی مابین حوزویان و دانشگاهیان به عنوان ارکان شکل گیری و استمرار انقلاب اسلامی، دستاوردهای درخشانی داشته است و موجب شده ایران در قله های رفیع علمی قرار گرفته و پیشرفت های علمی امروز یکی از مولفه های اقتدار نظام اسلامی است، که موجب یأس و نارضایتی دشمنان این ملت گردیده است.
 
  نماینده ولی فقیه در استان، اضافه کرد: نمود پیشرفت های علمی در بحث هسته ای قابل مشاهده است، که علیرغم محدویت ها و تحریم ها، ایران اسلامی امروز در ردیف کشورهای پیشرفته قرار دارد و  در اینجا یاد و خاطره شهدای گرانقدر هسته ای را گرامی می دارم.
 
   حجت الاسلام لطفی، تأکید کرد: در استان ایلام تفاهم و تعامل بسیار مناسبی مابین دانشگاه ها و موسات آموزش عالی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری وجود دارد، که بر خود لازم می دانم از اهتمام دکتر علی اکبری و دکتر غیاثی در این زمینه تقدیر و تشکر نمایم.
 
  نماینده ولی فقیه در استان، با تأکید بر  اینکه باید این همدلی  به دانشجویان منتقل گردد، اظهار داشت: هم اندیشی مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد و طولانی ترین جلسات معظم له با دانشجویان است و برای همین باید جلسات و نشست های پرسش و پاسخ با دانشجویان برگزار گردد و اینجانب آمادگی دارم در این جلسات حضور یابم.
 
 در این نشست، همچنین روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان به بیان نظرات و دیگاه های خود پرداختند.
 
انتهای پیام/
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: