کد خبر:94208 تاریخ انتشار : 1396/12/9-10:18:42
یادداشت دانشجویی/باقری
پیشرفت اقتصادی در سایه رقابت در بازارهای داخلی و حمایت از تولیدکنندگان ایرانی
اگر دولت واردات را محدود کند و در جذب بازارهای جهانی به ویژه در کشور های همسایه بکوشد و سیاست مداران نیز بجای تجملگرایی و اجرایی کردن سیاست های غربی وخارجی در بازارهای داخلی رقابت ایجاد کنند پیشرفت در معنای واقعی محقق می‌گردد.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/94208
پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از ایلام؛ احسان باقری سورکی در یادداشتی آورده است::
 
بسمه تعالی
 
اقتصاد مقاومتی یعنی غلبه بر فشارها و ضربه‌های دشمنان و هدف از آن مطرح شدن جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک الگو در سطح جهان می باشد.
 
(مقام معظم رهبری)
 
به تازگی خبرهایی در فضای مجازی و در رسانه ها منتشر میشود و حاکی از واردات بی‌رویه کالاهای خارجی‌ای هست که این کالاها در داخل ایران هم تولید شده و یا حداقل جایگزین داخلی دارند متاسفانه بعضی از مسؤلین یا خواب‌اند و یا خودشان را به خواب زده‌اند،طرف من مسئولین و مدیرانی‌اند که خوابشان برده است وشاید بیدار شوند وگرنه مسئولینی که خودشان را به خواب زده‌اند هیچ وقت بیدار نخواهند شد!!!
 
واردات بی‌رویه کالاهای خارجی‌ای که امکان تولید داخلی برایشان وجود دارد جز فساد چیز دیگری نمیتواند باشد!
 
عده‌ای از دولت مردان و سیاستمداران با واردکردن کالاهای خارجی ما را وابسته به کشورهای دیگر میدانند و باتوجه به تحریمها و وجود مشکلات اقتصادی کلید گشایش مشکلات اقتصادی کشور را در واردات کالاهای خارجی و مذاکره و تجارت با کشورهای غربی جست‌وجو می‌کنند.
 
مگر ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی که چهل کشور پشتوانه صدام بودند و به نوعی از طرف ۴۰کشور مطرح دنیا تحریم بودیم، کشور‌های خارجی به ما کمک کردن تا در جنگ پیروز شویم؟! مگر فلان مهندس خارجی می‌آمد برای ما پل می‌ساخت و یا فلان مستشار خارجی آمد نقشه طراحی کرد تا ما پیروز شویم؟!
 
خودمان بودیم، خودمان خواستیم وخودمان توانستیم با دست خالی مقابل دشمنان بایستیم!
بیاید به جای اینکه به کشورهای خارجی تکیه کنیم نگاهمان را به داخل بیاوریم و بپذیریم که ایران تواناست و دست به دست هم دهیم و ثابت کنیم ایران می‌تواند!
 
باید خودمان بخواهیم وخودمان را باور کرده و تلاش کنیم تا ایرانی آباد بسازیم و در سطح جهان الگو شویم ،برای وادادگان به غرب همین برجام کافی است تا به سیاست های اشتباه خود پی ببرند.
 
بیایید به جای وارد کردن بی رویه کالاهای خارجی و صرف میلیاردها سرمایه ملی برای خرید این کالاها و رونق بخشیدن به بازار کار و تولید این کشور‌ها و به بن‌بست رساندن و ظلم به تولید و کارگران ایرانی، این پول و سرمایه را در راه تولید مصرف کرده و با حمایت از تولیدکنندگان داخلی،کارخانجات و واحدهای تولیدی کشور را از رکود اقتصادی خارج کرده و با توسعه این واحدها و اشتغال زایی برای اقشار مختلف، وضعیت معیشتی خانوارهای بیشتری را بهبود بخشیم.
 
ما رأی داده‌ایم و مالیات می‌دهیم تا کسانی در رأس امورات باشند که رفاه همه ما را فراهم کنند نه صرفا رفاه یک عده خاص و آقازاده‌ها تأمین گردد و عده‌ زیادی از مردم جامعه وضعیت اقتصادی ضعیفی داشته باشد،قشر ضعیف جامعه نباید فقط در دوران انتخابات مورد توجه قرار گیرند بلکه باید همواره مورد توجه مسئولان بوده و اوضاع اقتصادی آنها نیز بهبود داده شود که این میسر نمی‌شود مگر با حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد شغل در جامعه!
 
اگر دولت اشتهای سرمایه گذراران را برای ورود به تولید برانگیزد وبا تغییر روش بانکداری ،معافیت مالیاتی مقطعی و اعطای وام‌های کم بهره ، از تولید کنندگان حمایت های لازم را به عمل آورد،تولیدکننده کیفیت محصولش را بالا می‌برد و مردم نیز محصولات داخلی را حمایت می‌کنند ؛ بعلاوه اگر دولت واردات را محدود کند و در جذب بازارهای جهانی به ویژه در کشور های همسایه بکوشد و سیاست مداران نیز بجای تجملگرایی و اجرایی کردن سیاست های غربی وخارجی ، در بازارهای داخلی رقابت ایجاد کنند پیشرفت در معنای واقعی محقق می‌گردد.
 
 
ایران امروزه با جامعه ای ۸۰ میلیونی،۴ میلیون دانشجو،میلیون‌ها فارغ التحصیل و صدها هزار مهندس دارد که تعداد مهندس‌های آن با جامعه ۳۰۰ میلیونی آمریکا برابری میکند و با به کار گیری این استعدادها توانسته است در زمینه‌های مختلفی از جمله پزشکی و سلول‌های بنیادی، دفاعی و نظامی،هوافضا و ماهواره و...پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته باشد و با وجود دشمنی‌ها و سنگ‌اندازی های غربی‌ها ، این دستاورد‌ها اثبات کرده است که ایرانی‌ها هرگاه برانجام کاری اراده کرده آن را به سرانجام رسانده و موفق شده‌اند اما در میان این نقاط قوت نقاط ضعفی هم در بحث اقتصاد به چشم میخورد که رفع این مشکلات در دست خودمان است نه بیگانه!
 
ما مخالف رابطه با دنیا نیستیم ما مخالف عقب نشینی از حقوق خود و مخالف پذیرش ظلم هستیم؛ ماهیچگاه به آمریکا اعتماد نمی‌کنیم چرا که اعتماد به بیگانگان آفت انقلاب می‌باشد.
 
آمریکا منجی نیست،آمریکا مستکبر است و اثبات کرده است که اگر چیز کم‌ارزشی به یک کشور دهد به جای آن هزار برابر دارایی ملی او را به غارت می‌برد.
 
و در آخر اضافه کنم که در وادی سیاست،صداقت بسیار مهم است و خیلی بجاست که همه راست بگوییم و درست عمل کنیم و مسئولینی هم که دارند به مردم خدمت میکنند واقعا همانی که هستند را بگویند و آن چیزی را که میتوانند،وعده بدهند چون گفتن ملاک نیست بلکه باید درعمل نشان دهیم که راستگو هستیم و برای خدمت به مردم و نظام گام خواهیم برداشت.
 
 
انتهای پیام/ی
 
 


 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: