کد خبر:93921 تاریخ انتشار : 1396/11/30-14:53:58
جانشین فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)استان ایلام؛
چقدر مکتب شهدا را در دانشگاه ها تبیین کرده ایم؟/در محیط های علمی باید فرآیند انسان سازی و تربیت نسل تراز انقلاب را در پیش گرفت
شاکرمی با تاکید بر اینکه شهدا، ما را در طراز انقلاب و بالاتر از آن در جهان معرفی کردند، گفت:در مقابل دستگیری شهیدان والا مقام از جوانان ما چقدر توانسته ایم، مکتب متعالی شان را در دانشگاه ها تبیین کنیم؟ همه ما باید درقیامت پاسخگوی خون شهیدان باشیم.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/93921
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی استان ایلام، سرهنگ جمال شاکرمی، جانشین سپاه استان ایلام در یادواره شهدا و تشییع پیکر شهید گمنام که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برگزار شد با تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: درسی کهاز مکتب حضرت فاطمه(س) باید آموخت درس ولایتمداری است.فاطمه(س) به ما نشان داد که اگر فقط یک نفر بر روی کره زمین باید زنده بماند وجود امام است بنابراین نه تنها در کنار ولی زمانش ماند بلکه جان عزیزش را نیز فدی ولایت کرد.

شاکرمی خاطر نشان کرد: در همین دانشگاه های ما چقدر از اساتید دانشگاهی هستند که در دانشگاه نظام اسلامی و در جغرافیای کشور تدریس می کنند و با تفکرات التقاطی و لائیک ذهن جوانان کشور را منحرف می سازند؟ و در تمامی مباحث از دیدگاه لیبرالیستی مباحث را تبیین و تشریح کرده و اذهان جوانان را مسموم می کنند.

این فرمانده نظامی گفت: درس ولایتمداری را باید از مکتب حضرت زهرا آموخت که دست حسنین را می گرفتند و برای مردم از حقانین علی(ع) می گفتند و مسائل را تبیین و تشریح می کردند.

وی افزود: خطبه فدکیه حضرت بهانه ای بود تا حق ولایت را تبیین کند و به این ترتیب درس بصیرت و دینداری را به بزرگان اسلام می دادند. خیلی ها به حضرت زهرا(س) بخاطر اینکه دختر رسول خدا بود احترام می گذاشتند اما چون در کنار علی بود و از ولایت دفاع می کرد مظلوم واقع شد و شهیدش کردند.

شاکرمی به ماجراهای اخیر تجمع های خیابانی ارازل و اوباش اشاره کرد و گفت: تمامی اغتشاشگرانی که به خیابان ها آمده بودند از ارازل جامعه و از مرفهان بودند که فریب شبکه های اجتماعی را خورده ، متاسفانه گمراه شده و در کف خیابان اغتشاش می کردند.

جانشین سپاه استان ایلام با تاکید بر اینکه امروز نیز شهدا و ولایت همانند مولایشان علی(ع) مظلوم هستند، گفت: حرکت در مسیر شهدا خیلی سخت است  زیرا این مسیر مظلوم است، مخصوصا در محیط های علمی و دانشگاهی باید فرآیند انسان سازی و تربیت نسل تراز انقلاب و شهدا را در پیش گرفت.

شاکرمی یادآور شد: پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) جریانات سیاسی و کینه توزی ها علیه علی(ع) سر برآورد و آنهایی که خالق حماسه های بزرگی بودند منحرف شدند امروز نیز در جامعه ما همینگونه است.

وی با اشاره به اینکه تجرد روح شهید در جسم شهید هم متبلور است، گفت: ما امروز نیازمند شهدا هستیم تا دستمان را بگیرند چون این بزرگان با خدا معامله کردند و از تمامی هستی شان گذشتند.

جانشین سپاه استان ایلام گفت: شهید در بالاترین مقامات است و از تمامی اقشار جامعه؛ استاد، پزشک، مهندس، روحانیت و .. بالاتر است زیرا اینان انتخاب شده خداوند هستند و از تمام وجود برای اعتلای اسلام گذشتند.

شاکرمی یادآور شد: این از مقدرات خداوند است که شهیدان ی چون شهید زرگوشی پس از سی سال غربت و تنهایی در اوج مظلومیت به دامن وطنش برگردد و بر انتظار مادر صبورش خاتمه دهد..

وی خاطرنشان کرد:مسئولیت کسانی که به شهدا نزدیکترند، در جامعه خطیرتر است. هیچ مکانی بهتر از زیارتگاه ها و محل عروج شهدا نداریم شاید راویان نتوانند مظلومیت شهدای مناطقی چون قلاویزان و شرهانی را تبیین کنند اما شهدا زنده اند و خود دست جوانان را می گیرند و هادی راهشان می شوند هر چند که تمامی شبکه های اجتماعی و دشمنان در مقابل این مسیر ایستاده اند تا جوانان را منحرف کنند ولی خود شهدا ادامه دهند مسیرند.

شاکرمی با تاکید بر اینکه شهدا، ما  را در طراز انقلاب و بالاتر از آن در جهان  معرفی کردند، گفت: در مقابل دستگیری شهیدان والا مقام چقدر ماتوانسته ایم، مکتب متعالی شهدا را در دانشگاه ها تبیین کنیم؟ همه ما باید پاسخگوی خون شهیدان باشیم.

انتهای پیام/ی 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: