کد خبر:91875 تاریخ انتشار : 1396/10/6-16:27:49
مسئول بازرسی ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛
یوم الله 9 دی روز بخشش فریب خوردگان و غضب بر فتنه‌گران توسط امت بود
آذیش گفت: نه دی از ایام الله و برخاسته از نهضت عاشورا است. این حماسه عرق شرم امت را در طول تاریخ به خاطر بی‌بصیرتی در ماجرای ثقیفه پاک کرد و سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرد و از تکرار غربت 25 ساله جلوگیری کرد.مردم عزيز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنيا را خيره کرد.
لینک کوتاه http://ilam.bso.ir/id/91875
اله یار آذیش، مسئول بازرسی ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام، در گفتگو با خبرنگار این سایت گفت: از زمان دعوت مک‌فارلین و بعد از آن پذیرش قطعنامه 598 و فتنه در سالهای 78 و 88 جریان داعش داخلی آغاز به کار کرد. به خصوص در سال 88 همه احزاب ضدانقلاب جمع شدند تا نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرند، اما با تشخیص مدبرانه رهبری انقلاب، ناکام ماندند
 
آذیش با تاکید بر اینکه نه دی، روز بخشش فریب خوردگان و روز غضب بر فتنه‌گران توسط امت بود، تصریح کرد: نه دی، آموخت که نیازی نیست همیشه ولیّ در بین باشد، بلکه کافی است ولیّ در دل امت باشد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمود:حضور مردم و ایمان دینی دو عنصر برجسته ی حماسه نهم دی 88 بود.

مسئول بازرسی ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام  گفت:یکی از روزهای الهی در جریان انقلاب اسلامی ایران روز نهم دی ماه سال 1388 است، انقلاب اسلامی فرایندی است که ماموریت آن تشکیل جامعه و کشور اسلامی است.

آذیش افزود: این فرایند 5 مرحله یا به تعبیر دیگر 5 ایستگاه دارد؛ انقلاب اسلامی، نظام اسلامی،دولت اسلامی، کشور اسلامی و تمدن اسلامی که مقام معظم رهبری از آن به فرایند تحقق اهداف اسلامی یاد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در طی این مراحل حوادث بسیاری را تجربه کرده است که هرکدام یوم الله است. 19 دی 1356 قم و روزهای پشت‌سر آن؛ 12 بهمن، 22 بهمن 1357در مرحله انقلاب اسلامی، 12 فروردین 1358و روز تسخیر لانه جاسوسی و روزهای جنگ تحمیلی در مرحله نظام اسلامی و نهم دی 1388 مقدمه تشکیل دولت اسلامی است.

آذیش اظهار داشت: نکته حائز اهمیت این است که همه این ایام الله برخاسته از نهضت عاشورا است ، نه دی، قیام پابرهنه ها، مردودی بی بصیرت ها است. این حماسه عرق شرم امت را در طول تاریخ به خاطر بی‌بصیرتی در ماجرای ثقیفه پاک کرد  و سوزش خیانت جمل و نهروان را کمی خنک کرد و از تکرار غربت 25 ساله جلوگیری کرد.مردم عزيز ما در روز نهم دی، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنيا را خيره کرد.

انتهای پیام/ی
 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: